"Trzeźwy Poranek" w mieście

Łomżyńska policja przeprowadziła dziś akcję pod hasłem „trzeźwy poranek”. Badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu poddanych zostało 400 kierowców. Dwóch z nich jechało na tzw. podwójnym gazie. Pierwszy to 58-letni kierowca z ponad 0,3 promila w wydychanym powietrzu, drugi, 45-latek z ponad 0,5 promil.

 


Na zakończenie każdej kontroli drogowej policjanci wręczali kierowcom materiały profilaktyczne w postaci naklejek z hasłem kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Naklejona przez kierowcę naklejka ma dać wyraz społecznego sprzeciwu wobec jazdy pod wpływem alkoholu oraz tolerowania tego typu zachowań.
Nie najlepiej pod względem trzeźwości wypadł miniony weekend kiedy to funkcjonariusze zatrzymywali kolejno –  60-letniego mieszkańca Łomży – z ponad 2,7 promila alkoholu. Nieco mniej, bo około 1,9 promila miał też 51-letni kierujący  poddany kontroli wczoraj na ulicy Poznańskiej w Łomży. Prawo jazdy stracił również zatrzymany dziś w nocy na ulicy Zawadzkiej w Łomży kierowca forda. Po zbadaniu okazało się, że 19-latek miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu.
Kierowcy zatrzymani za jazdę na „podwójnym gazie” za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.