Pellet maskował wielki przemyt (Foto)

Przemyt blisko 150 tysięcy paczek papierosów udaremnili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Kontrabanda warta ponad półtora miliona złotych ukryta była w transporcie pelletu drzewnego.

Odpowiedzą za kradzież biletów

Policjanci wydziału kryminalnego z Łomży zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o kradzież biletów komunikacji miejskiej. 17-latek i jego o 5 lat starszy kolega już usłyszeli zarzuty. Teraz za swoje niezgodne z prawem postępowanie odpowiadali będą przed sądem.

Potrącona nastolatka na Piłsudskiego (Foto)

Po godz. 19.00 naprzeciwko łomżyńskiego szpitala doszło do potrącenia pieszej. Nastolatka natychmiast została przewieziona na szpitalny oddział ratunkowy. Nie mamy informacji na temat stanu potrąconej.

20-latka podejrzana o usiłowanie zabójstwa

20-latka, prawdopodobnie podczas kłótni, ugodziła nożem w szyję swojego 35-letniego partnera. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali kobietę, która już usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu, najbliższe dwa miesiące, 20-latka spędzi w areszcie.

Odeszła znana, zasłużona lek. med. Mirosława Maria Kozłowska-Blusiewicz

Ś.p. Pani Mirosława Maria Kozłowska –Blusiewicz urodzona 9 kwietnia 1933r, absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku przepracowała w szpitalu łomżyńskim łącznie ponad 32 lata. Rozpoczynając pracę jako lekarz stażysta w 1957r., a następnie Młodszy Asystent w Przychodni Obwodowej w Łomży w latach1960-1963. Od 1963 do 1974 roku czynnie związana z Poradnią Higieny Pracy. W roku 1974 pełniła funkcję Kierownika Przychodni Rejonowej nr2. W październiku  1975 r. awansowana na Kierownika Wojewódzkiej Przychodni Przemysłowej  w Łomży, skąd w 1989 roku odeszła na emeryturę.

Czynna napaść na funkcjonariuszy - padły strzały ostrzegawcze

Łomżyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 27, 28 i 33 lata, w związku z ujawnionym przez funkcjonariuszy nielegalnym połowem ryb z Biebrzy. Policjanci zabezpieczyli między innymi łódkę, sprzęt służący do połowów i ryby o wartości około 600 zł. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Dodatkowo, 33- latek i jego 27-letni kompan, odpowiedzą przed sądem za czynną napaść na funkcjonariuszy.

89-latek z Łomży nie dał się oszukać

„Nie wierzę, pieniędzy nie pożyczę…” – coraz częściej słyszą od swoich ofiar sprawcy, próbujący wyłudzić pieniądze metodą „na wnuczka”. Policjanci wciąż jednak ostrzegają przed oszustami, którzy podając się za rzekomych członków rodziny i krewnych wyłudzają od starszych osób oszczędności. Bądźmy ostrożni i nie dajmy się oszukać!

Kontrabanda w żelbetowym przęśle mostu! (FOTO)

Transport ponad 185 tysięcy paczek nielegalnych papierosów o wartości ponad 2 milionów złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. Kontrabanda ukryta była we wnętrzu 20-tonowego przęsła mostu, który przewożony był z Moskwy do Polski.

Rekordowy przemyt zamiast mebli (FOTO)

Transport 275 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 3 milionów złotych przechwycili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska. To największy przemyt papierosów udaremniony w tym roku w Polsce.

R3 v2