Plan na weekend w Łomży!!!

Emocje piłkarskie, muzyka na żywo, otwarcie wystawy fotografii czy Disco Polo w łomżyńskim kinie - to tylko niektóre z atrakcji jakie w ten weekend w mieście.

Głosujemy na lalkę z Łomży!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta, regionu, i nie tylko, do wzięcia udziału w ogólnopolskim głosowaniu na lalkę Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. Głosowanie dotyczy akcji Unicef "Wszystkie Kolory Świata" i odbywa się za pośrednictwem Facebooka. ZSS - jako jedyna szkoła z Łomży - bierze udział w tym projekcie.

Prezydent Łomży pożegnał komendantów łomżyńskiej PSP (FOTO)

W miniony piątek, 27 lutego br., Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki, wzięli udział w uroczystościach z okazji odejścia na emeryturę komendanta miejskiego PSP w Łomży - st. bryg. Ireneusza Denysiuka. W stan spoczynku przeszedł również zastępca komendanta - st. bryg. Jan Chludziński.

60. OFKA w Łomży już 5 marca 2015 r.

Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych Imienia Profesora Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Już ta chlubna tradycja zaświadcza o randze i prestiżu przedsięwzięcia, które – zachowując swoją podstawową formułę i cele – stara się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom środowiska.

Gazeciaki i cyjanotypia - wystawa prac w Galerii BONAR

Wszystkich miłośników dziecięcej twórczości zapraszamy do Galerii Bonar Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży; do obejrzenia wystawy prac uczestników warsztatów plastycznych i fotograficznych, jakie odbyły się w minione ferie zimowe.

Weź udział w konkursie poetyckim im. Jana Kulki

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży ogłasza trzynastą już edycję ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o nadesłanie dwóch niepublikowanych drukiem i nienagradzanych tekstów poetyckich do 20 marca 2015 na adres organizatora (MDK-DŚT, ul. Wojska Polskiego 3, 18-400 Łomża).

Otwarcie wystawy poplenerowej Klubu Fotografii NURT

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy poplenerowej  Klubu Fotografii NURT, które odbędzie się 13 lutego o godzinie 18.00 w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku.

Łomżyńskie Przedszkole wyróżnione na Gali Mistrzów Odkrywania Talentów

Przedszkole Publiczne Nr 5 w Łomży może pochwalić się nie lada wyczynem. Jako jedno z niewielu przedszkoli w całej Polsce zostało wyróżnione w konkursie na nowatorskie i kompleksowe rozwiązania w kształceniu i organizowaniu wsparcia dla dzieci i uczniów zdolnych, zorganizowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

R3 v2