Od dziś Tesco czynne tylko do 24.00!

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie firmy Tesco (Łomża) - począwszy od 2 - go marca 2015 roku hipermarket Tesco otwarty będzie siedem dni w tygodniu w godzinach od 6.00 – 24.00.  Łomża od dziś bez sklepu całodobowego, a wszyscy sympatycy nocnych zakupów zdani na asortyment stacji benzynowych.

Nowa spółka z Radą Nadzorczą

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w miniony piątek powołał Radę Nadzorczą spółki Zakład Gospodarowania Odpadami. W jej skład weszli: Krystyna Backiel, Radosław Żegalski, Krzysztof Prokop. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Rada Nadzorcza powoła Zarząd Spółki.

Przedsiębiorcy chcą inwestować w Łomży

W miniony czwartek, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski przyjął u siebie przedsiębiorców z Elbląga, planujących inwestycje w naszym mieście. Byli to właściciele firm: KOLEX, zajmującej się produkcją hal i konstrukcji stalowych oraz ABO - handlującej i świadczącej usługi w szeroko rozumianym segmencie płyt meblowych.

Plan budżetu na rok 2015

Jak czytamy w oficjalnym serwisie internetowym Urzędu Miasta, dopracowany przez Prezydenta Łomży projekt przyszłorocznego budżetu został właśnie opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej. Największą nową inwestycją zaplanowaną w przyszłorocznym budżecie jest czwarty etap projektu „Usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach Miasta Łomży”.

Podatki lokalne bez zmian

Stawki podatków i opłat lokalnych na 2015 rok były jednym z ważniejszych tematów ostatniej sesji Rady Miejskiej. Zgodnie z propozycją Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, podatek od nieruchomości w poszczególnych kategoriach, podatek od środków transportowych oraz opłata od posiadania psów miały nie zmienić się w stosunku do tych z 2014 roku.

W przyszłym sezonie grzewczym będzie drożej

Ruszyła sezon grzewczy 2014/2015. Łomża znalazła się w gronie miast, w których ciepło stanieje. W grupie tej znalazły się również: Koszalin, Ełk, Lipno. Jest to prawdopodobnie ostatni sezon, w którym ceny za ogrzewanie naszych domów są niższe w stosunku do roku poprzedzającego i jest już prawie pewne, że w przyszłości będzie drożej.

Palikot w mieście

Dziś około południa do Łomży dotarła kampania w ramach wyborów do Europarlamentu, a z nią lider Europy Plus Twój Ruch, Janusz Palikot. 

R3 v2