Dzień Otwarty w DPS (foto | VIDEO)

Dom Pomocy Społecznej w Łomży zaprosił dziś mieszkańców naszego miasta na Dzień Otwartch Drzwi DPS. Była to okazja do zaprezentowania i pzybliżenia każdemu odwiedzającemu ofertę DPS Łomża, warunki i kryteria przyjęć oraz tego jak wygląda i funkcjonuje DPS.

Sposób na łatwy kontakt z Policją

Każdy mieszkaniec miasta i powiatu może skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja jest prosta i intuicyjna. Wystarczy wybrać rodzaj zagrożenia, np. „wandalizm” lub „nielegalne rajdy samochodowe” i zaznaczyć miejsce na mapie. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych.

Masz kablówkę załacisz abonament

Uproszczenie rejestracji odbiorników radiowo-telewizyjnych i poprawa skuteczności poboru abonamentu RTV - to główne, jak podał CIR, założenia projektu nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o radiofonii i telewizji, który w środę przyjął rząd.

Pomoc finansowa dla jednostek OSP

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Łomża otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia ratowniczego. Dotacje w łącznej wysokości ok. 19 tysięcy pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Umowy na dofinansowanie zostały już podpisane.

Roboty drogowe na ul. Wojska Polskiego

Na ulicy Wojska Polskiego w Łomży trwa regulacja i wymiana wpustów kanalizacji deszczowej. Prace prowadzone są na wysokości Parku im. Jakuba Wagi oraz w rejonie ul. Wyzwolenia. Ich zakończenie zależy od wiązania masy bitumicznej i przewidywane jest w piątek 26 maja do południa.

Bezpieczny pieszy – policjanci apelują o ostrożność

Łomżyńscy policjanci zwracali wczoraj szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi przypominają o używaniu odblasków po zmroku i podkreślają, że nawet najmniejszy taki element umieszczony w widocznym dla kierowców miejscu – ratuje życie!

Pierwsze umowy na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego podpisane

Czterysta tysięcy złotych przeznaczył Zarząd województwa na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla podlaskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Dotację otrzyma 101 samorządów, czyli wszyscy wnioskujący.