musisz zobaczyć
  • Loading

Kwiecień – międzynarodowy miesiąc wiedzy o autyzmie

Tradycyjnie już Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział w Łomży, z tytułu obchodów międzynarodowego miesiąca wiedzy o autyzmie, we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje sympozjum szkoleniowe. W rozumieniu wagi społecznej problemu autyzmu Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli JE Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski, Starosta Łomżyński – Elżbieta Parzych i JM Rektor PWSIiP – Robert Charmas.

Organizatorzy w ramach obchodów międzynarodowego miesiąca wiedzy o autyźmie, serdecznie zapraszają rodziców i opiekunów prawnych dzieci, młodzieży i osób ze specjalnymi problemami rozwojowymi na nieodpłatne dwudniowe spotkanie szkoleniowe z wiodącym tematem:
„Nowoczesne metody neurosensomotoryczne wspomagające rozwój dzieci, młodzieży i osób dorosłych z dysfunkcjami i zaburzeniami: psychoruchowymi, autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD oraz dysleksją rozwojową oraz zaburzeniami umysłowymi, emocjonalnymi, społecznymi i poznawczymi."
którego celem głównym jest zwiększenie szans rozwojowych dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi, w tym dotkniętych szerokim spektrum autyzmu.
Szkolenie odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia br w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, ul. Akademicka 14, w godzinach:
25.04.2015r /sobota/ - godz.: 11 – 17
26.04.2015r /niedziela/ - godz.: 9 – 15
Uczestnicy szkolenia posiądą m. innymi szeroką wiedzę w zakresie stosowania unikalnych technik masażu i stymulacji skóry powodujących wyciszenie ciała i umysłu, lepszej pracy półkul mózgowych i ich współpracy oraz poprawy kontaktu wzrokowego i podwyższenia inteligencji u dzieci i młodzieży dotkniętych szerokim spektrum autyzmu. Prowadząca szkolenie przedstawi także elementy kinezjologii edukacyjnej - gimnastyki mózgu dr Paula Dennisona, omówi zagadnienie konieczności stosowania diety oraz wpływu na zaburzenia rozwojowe obecności w organiźmie pasożytów i metali ciężkich. Trenerem i szkoleniowcem będzie uznana w Polsce kontynuatorka dorobku naukowego światowej sławy - dr Swietłany Masgutowej mgr Barbara Olasiewicz (Wiącek):
/członek zespołu Międzynarodowego Instytutu dr Swietłany Masgutowej, który od ponad 20 lat skupia się głównie na najnowszych metodach integracji neurosensomotorycznej i stymulacji mechanizmów rozwoju ruchowego. mgr pedagogiki, absolwentka podyplomowych studiów wczesnej interwencji w Warszawie na AWF, wykładowca na studiach podyplomowych w Bydgoszczy, terapeuta dysleksji rozwojowej i gimnastyki korekcyjnej, wieloletni licencjonowany terapeuta i instruktor programów MNRI ® - Masgutova Neurosensorimotor Reflex Integration, posiadacz licencjonowanych uprawnień do nauczania programów MNRI ®./
Szkolenie jest certyfikowane, a udział w nim wymaga wcześniejszego potwierdzenia rezerwacji oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego, który zainteresowane osoby uzyskają po kontakcie mailowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Na bazie odbytego szkolenia dla zainteresowanych rodziców, Krajowe Towarzystwo Autyzmu oddział regionalny w Łomży we współpracy z wysoko specjalistycznym gabinetem terapeutycznym, planuje uruchomienie w Łomży cyklu terapii w ramach STP tj Stacjonarnych Terapi Pogłębionych. Jedną z bazowych terapii STP będzie niedostępna w naszym regionie terapia taktylna, jak również inne kluczowe terapie według koncepcji prowadzącej szkolenie, na bazie dorobku naukowego Międzynarodowego Instytutu dr Swietłany Masgutowej.
Zarząd Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział regionalny w Łomży