musisz zobaczyć
  • Loading

Filmowcy u Prezydenta Miasta.

W dniu 3 marca br. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski gościł w ratuszu Lecha Adamowskiego - aktora i koordynatora kaskaderskiego, a także asystenta reżysera, który brał udział w wielu produkcjach filmowych, u boku słynnych twórców naszego kina, z Jerzym Hoffmanem na czele. Wraz z nim do ratusza przybył Adam Wójcik - rodowity łomżanin, również związany z filmem. Jako statysta i kaskader zagrał m.in. w "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza czy "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. W spotkaniu uczestniczyli też - doradca Prezydenta Mariusz Giełgut oraz przedstawiciele UM z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.

Wizyta wymienionych gości miała na celu omówienie szczegółów, dotyczących przyjazdu do naszego miasta Jerzego Hoffmana. Słynny reżyser, a zarazem nestor polskiej kinematografii wyraził chęć odwiedzenia Łomży i spotkania się z mieszkańcami miasta. Termin wizyty planowany jest na koniec marca br.

"Mistrz" - jak mawiają o nim jego współpracownicy, jest zainteresowany walorami architektonicznymi i krajobrazowymi Łomży oraz ziemi łomżyńskiej. Być może jego przyjazd pociągnie za sobą szerszą współpracę. - Na dzień dzisiejszy nie możemy niczego stwierdzić. Jeżeli faktycznie doszłoby do tego, dla miasta i regionu byłaby to niewątpliwie ogromna promocja – powiedział po spotkaniu Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.