musisz zobaczyć
  • Loading

Koniec strajku w PKS! Co osiągnięto?

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Urzędu Marszałkowskiego - mediacje przedstawicieli zarządu, rady nadzorczej i mediatora ze związkowcami PKS Łomża przyniosły rezultat. Strajk zakończony, kierowcy podejmą od razu pracę. Szczegóły porozumienia pozna we wtorek 24 lutego Zarząd Województwa Podlaskiego.


Łomżyńscy kierowcy nie wyjechali w trasy w poniedziałek 23 lutego. Był to protest związkowców przeciwko obecnemu prezesowi spółki. W poniedziałek do związkowców pojechał przedstawiciel zarządu województwa by podjąć próbę mediacji. Zdaniem Mieczysława Baszki, Marszałka Województwa Podlaskiego najważniejszym celem jest zachowanie płynności finansowej spółki, zabezpieczenie jej dalszego funkcjonowania oraz wypełnianie zadań PKS Łomża na rzecz mieszkańców regionu na jak najwyższym poziomie.

Grzegorz Rytelewski pozostaje prezesem spółki, uczestnicy strajku nie ponoszą żadnych konsekwencji, opracowanie nowego regulaminu wynagrodzeń i w przypadku nowych wakatów przywrócenie do pracy ostatnio zwolnionych na skutek cięć - to podstawowe ustalenia ponad trzy godzinnych mediacji, na skutek których we wtorkowy poranek wszystko wraca do normy.