musisz zobaczyć
  • Loading

Nowy Ordynator Chirurgii w łomżyńskim szpitalu

Od 1 lutego 2015r Oddział Chirurgiczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży rozszerzył zakres swojej działalności operacyjnej. Pacjenci mają możliwość skorzystania z nowych, wysokospecjalistycznych zabiegów. Na stanowisko Ordynatora został powołany dr n. med. Bolesław Astapczyk przez 27 lat pracy zawodowej związany z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Białymstoku początkowo jako asystent, a następnie zastępca ordynatora. Przez ostatnie 2 lata kierował Oddziałem Chirurgii Ogólnej Szpitala w Augustowie.


Oddział Chirurgiczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży za sprawą nowego, doświadczonego specjalisty jest gotowy świadczyć usługi medyczne na wysokim poziomie i w znacznie szerszym zakresie. Nowy Ordynator z dużą sprawnością wykonuje pełną gamę zabiegów przypisanych chirurgii ogólnej zarówno klasycznych, jak i laparoskopowych. W trakcie swojej pracy zawodowej wdrożył nowe techniki operacyjne: zamykanie żył przeszywających metodą kruroskopową, beznapięciowe leczenie przepuklin pachwiny sposobem Shouldice. W swoim dorobku medycznym ma ponad 1200 zabiegów laparoskopowych.

Do łomżyńskiego szpitala mogą już zgłaszać się pacjenci na zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej (totalna resekcja żołądka, niskie resekcje odbytnicy z użyciem technik staplerowych). Wykonywane są także zabiegi w obrębie tarczycy i przytarczyc, a także operacje proktologiczne (szczeliny odbytu, przetoki okołoodbytnicze, żylaki). Chirurgicznie leczeni są także pacjenci z zespołami troficznymi kk. dolnych. Plany dr Astapczyka na niedaleką przyszłość to operacje laparoskopowe jelita grubego, przepuklin rozworu przełykowego i przepuklin brzusznych.

Dr. Astapczyk w trakcie swojej pracy zawodowej rozwijał swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest autorem i współautorem 12 prac naukowych w języku polskim i zagranicznym, filmów popularno-naukowych o tematyce leczenia żylaków kończyn dolnych i przepuklin. Były Zastępca Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, obecnie biegły sądowy z zakresu chirurgii Sądu Okręgowego w Białymstoku i sędzia Sądu Lekarskiego przy OIL w Białymstoku. Dr Astapczyk to nie tylko lekarz ale mąż i ojciec 4 dzieci.