musisz zobaczyć
  • Loading

Mateusz z AMP Piątnica na stażu w Manchaster CITY. Pierwsze urodziny AMP

Akademia Małego Piłkarza z Piątnicy to szkółka piłkarska dla dzieci w wieku 4-8 lat tworzona z pasji do piłki nożnej. W tym misiącu przypada pierwsza rocznica działalności AMP. Na uwagę zasługuje fakt, iż jeden z trenerów i założycieli szkółki odbył niedawno staż w angielskim klubie Manchaster City.

Poniżej prezentujemy treść naszego wywiadu z Mateuszem Kozikowskim z AMP Piątnica

XL: Za wami pierwszy rok działalności. Co udało się osiągnąć przez te 12 miesięcy?

MK: Przede wszystkim cenne doświadczenie, które próbujemy przekładać na Akademię. Nie ukrywajmy jesteśmy bardzo młodym zespołem i brakuje nam doświadczenia i czasami daje to o sobie znać ale dzięki uparciu i miłości do piłki staramy się żeby było co raz lepiej! Jak sam często mowię "Nie od razu Kraków zbudowano" i potrzeba nam czasu aby nasza Akademia wyglądała co raz lepiej.  A jeśli  chodzi o aspekty piłkarskie to na pewno ilość dzieciaków, kilka zaliczonych turniejów i masa przeżytych emocji i co najważniejsze radość na twarzach dzieciaków, a to według mnie najlepsze osiągniecie przez ten rok- uśmiech na twarzach dzieciaków!

XL: Jakie macie cele na przyszłość?

MK: Rozwijać się z dnia na dzień i popełniać jak najmniej błędów. Sprawić by Akademia była przez duże "A". Na pewno też przekazać dzieciakom jak najwięcej na temat piłki nożnej i to, że bycie piłkarzem to nie taka prosta sprawa, jak się wydaje. Bo przecież czeka ich dużo wyrzeczeń i to chcemy im pokazać od najmłodszych lat.

XL: Ile dzieci uczęszcza na zajęcie w AMP?

MK: Skupiliśmy się tylko na najmłodszych rocznikach. Aktualnie  w Naszej Akademii trenuje Ok 50 dzieciaków. Dzieciaki podzieleni są na 3 grupy wiekowe, 2008-2009, 2010-2011, 2012-2013 oraz grupa bramkarska. .

XL: Jak wyglądają treningi?

MK: Głównym celem naszego szkolenia jest stawianie na zabawę. Dzieci powinny poznać, czym jest praca w grupie i co tak naprawdę znaczy drużyna. Poprzez zabawę z piłką uczymy dzieci odpowiedzialności za innego kolegę z drużyny oraz umiejętności zaangażowania w wykonywaną pracę.

XL: Jakiem sztabem szkoleniowym dysponujecie?

MK: Nie oszukujmy się że jesteśmy mega trenerami, po prostu kochamy to co robimy i chcemy przełożyć to na naszych wychowanków. Aktualnie jest 3 trenerów plus trener bramkarzy. Każdy z trenerów ma przypisaną do siebie grupę zawodników. Staramy się robić to jak najlepiej, sam widzę że widać już postępy u naszych zawodników, którzy są od początku u nas.

XL: W ostatnim czesie na wszam profilu FB pojawia się dużo życzeń dla AMP. Autorami tych wpisów są często profesjonalni piłkarze. Jak to wyjaśnisz?

MK: żeby nie było że się chwałę ale udało się zdobyć kilka fajnych kontaktów i dzięki temu przybywa ich co raz więcej. Chociażby Maciej Rybus czy Damian Kądzior od którego czekamy jeszcze na życzenia bo po powołaniu do kadry Damian był w lekkim szoku i nie chcieliśmy mu tym zawracać głowy. Czekamy na kolejne życzenia i jeszcze trochę ich będzie . Żaden z chłopaków nie robił żadnych problemów by nagrać życzenia dla dzieciaków. Na pewno już w niedługim czasie nasi wychowankowie odbędą trening z reprezentatem Polski czy innymi zawodnikami.  

XL: Odbyłeś staż w Manchester City. Jak wrażenia?

MK: Jeśli mam być szczery to między Anglią a Polską jeśli chodzi o szkolenie i warunki dzieli wielka przepaść. Ośrodek wart 200 mln funtów zrobil na mnie wielkie wrażenie, 16 boisk treningowych, pełnowymiarowa hala ze sztuczną nawierzchnia, siłownie, odnowy biologiczne, stołówka, sala kinowa czy stadion dla juniorów oraz II drużyny na 7 tys miejsc-coś pięknego. Treningi naprawdę na wysokim poziomie, oglądając trening grupy u-5 pomyślałem sobie "O cie panie" co oni grają! Staż w takim klubie to mega przeżycie i na pewno duża lekcja i marzenie aby chociaż 10% tego przełożyć na AMP! Staż udało się odbyć  dzięki naszej współpracy z Polish Football Academy- polską akademią działającą w Leeds- z współpraca z którą wiążemy duże nadzieje dla naszych zawodników. Kto wie może któryś z naszych zawodnik będzie miał szanse odbyć testy w Manchesterze City lub innym angielskim klubie .


MK: Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim osobom które wspierają AMP, a przede wszystkim rodzicom za zaufanie ! Dla tych hejterów tez wielki dzięki bo wiem że tacy są ale to dzięki nim co raz bardziej chce się osiągnąć sukces ! Każdy człowiek chcący osiągnąć sukces popełnia błędy nie popełniają ich tylko Ci którzy nie robią nic.