musisz zobaczyć
  • Loading

Razem posprzątajmy Łomżę

W najbliższy weekend (15 - 17 września) odbędzie się 24. już edycja ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. W inicjatywę po raz kolejny włączy się nasze miasto. Organizatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce". - Całość ma na celu zmianę postrzegania odpadów jako "śmieci" i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału. Chcemy również zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promować obowiązujący od lipca tego roku standard selektywnej zbiórki – przekazują organizatorzy.

Koordynatorem akcji na terenie Łomży jest Urząd Miejski, który zapewnia worki do zbierania nieczystości, rękawice jednorazowe oraz wywóz zebranych śmieci z uzgodnionych miejsc. Placówki i grupy zorganizowane (min. 15 osobowe), chętne do włączenia się w inicjatywę proszone są o kontakt z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Władysławem Cieślukiem, telefoniczny 86 2156785 lub osobisty w pokoju nr 103 łomżyńskiego Ratusza. Na wolontariuszy czeka 4500 worków na śmieci oraz 2000 sztuk rękawic, które odbierać można odbierać w godzinach pracy magistratu, od 7:30-15:30.