musisz zobaczyć
  • Loading

Dyplomy Honorowe Srebrnej Róży dla bibliotekarek z Łomży i powiatu łomżyńskiego

W dn. 10 maja 2017 r. w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu Podlaski Bibliotekarz Roku 2016, którego tytuł otrzymała Iwona Czyżewska z Filii Nr 15 w Białymstoku. Wręczono także Nagrodę Srebrnej Róży prof. Jarosławowi Ławskiemu z Instytutu Filologii Polskiej UwB za wsparcie Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku w rozwijaniu działalności kulturalnej, naukowej i wydawniczej, a także nawiązaniu współpracy międzynarodowej.

Osiem wyróżniających się bibliotekarek z województwa podlaskiego uhonorowano Dyplomami Srebrnej Róży. Wśród nagrodzonych znalazły się Renata Igielska wraz z zespołem Oddziału dla Dzieci MBP w Łomży za inicjowanie nowatorskich przedsięwzięć upowszechniających czytelnictwo i za nieustanne zaangażowanie w promocję książki i biblioteki oraz Irena Piotrowska z Biblioteki Publicznej Gminy Miastkowo w uznaniu za sumienną, wzorową pracę bibliotekarską oraz zaangażowanie na rzecz utrzymania niezależnego statusu biblioteki gminnej. Obie nagrodzone dołączyły do grona wcześniej wyróżnionych Dyplomem Srebrnej Róży bibliotekarzy MBP w Łomży: Anny Lewoń , Barbary Piotrowskiej, Hanny Rogowskiej, Elżbiety Ziółkowskiej, Daniela Frąckiewicza, Danuty Gradowskiej i Anny Kamińskiej oraz bibliotekarzy powiatu łomżyńskiego: Wiesławy Kłosińskiej (Podgórze), Haliny Ciuchnickiej (Piątnica), Barbary Kończyk (Śniadowo), Barbary Szczubełek (Śniadowo) i Jadwigi Bekus (Jedwabne).

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Książki i Dnia Bibliotekarza zainaugurowała Jolanta Gadek – dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego. Gościem uroczystości była Elżbieta Stefańczyk, pełnomocnik dyr. Biblioteki Narodowej ds. współpracy z bibliotekami publicznymi i przewodnicząca Zarządu Głównego SBP w Polsce, z wystąpieniem zatytułowanym Biblioteka. Oczywiście.

Imprezie towarzyszyły wystawa fotograficzna Reminiscencje biblioteczne realizowane przez SBP Oddział Białostocki 2006-2016 autorstwa Krzysztofa Szymańskiego i koncert Światowe i polskie hity w wykonaniu Bernadetty Śliwoniuk wraz z towarzyszącymi jej muzykami.