musisz zobaczyć
  • Loading

W Łomży powstaje dwujęzyczna szkoła podstawowa (VIDEO)

Wielu rodziców marzy o nowym modelu szkoły dla swoich dzieci. Miejsca, w którym edukacja przyjmuje perspektywę dziecka, a nauczyciel stanie się prawdziwym przewodnikiem po zakamarkach wiedzy. W odpowiedzi na te oczekiwania przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży powstanie Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Spróbujmy więc wyobrazić sobie szkołę, w której dzieci stają się bohaterami własnego życia i odkrywcami świata. Zazwyczaj uśmiechnięci i radośni. Ciekawi co przyniesie kolejny szkolny dzień… Wyobraźcie też sobie, że codziennie rano nauczyciel wita Wasze dzieci i zaprasza do edukatorium – miejsca nauki przez zabawę, rozmowę i współpracę. Środowiska, w którym uczeń ma wpływ na rodzaj i tempo swoich aktywności. Zaś uczenie się ma wymiar badawczy i twórczy, dzięki czemu dzieci zaspokajają swoją potrzebę ciekawości poznawczej. Uczą się dla siebie, co pozwala im na budowanie poczucia własnej wartości oraz przekonanie, że mogą dokonać czegoś ważnego. Podczas zajęć lekcyjnych dzieci mogą swobodnie przemieszczać się po klasie, prowadzić dyskusje, pomagać sobie nawzajem. Jeśli zaś potrzebują wyciszenia znajdą miejsce sprzyjające koncentracji. Oprócz edukatorów władze szkoły proponują miejsca odpoczynku wyposażone w materace, pufy, worki ; miejsca cichej nauki oraz przestrzeń otwartą służącą integracji całej społeczności szkolnej. Meble szkolne bedą mobilne, aby można było aranżować określone obszary do nauki wg bieżących potrzeb. To tylko część innowacyjnych rozwiązań przewidzianych przez pomysłodawców nowej szkoły

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Łomży serdecznie zaprasza rodziców/opiekunów z dziećmi, które we wrześniu 2017r. rozpoczną naukę szkolną na pierwsze spotkanie informacyjne w dniu 17.11.2016r. w godz. 17.00-18.30 w budynku głównym Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży przy ul. Studenckiej 19. Szczegóły organizacyjne pod nr tel. 538 191 111 lub w kontakcie mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

.be