musisz zobaczyć
  • Loading

"Lokalni politycy chcą wyrzucić mnie z rodziną na bruk i to do końca tego tygodnia" (VIDEO)

Przypomnijmy - trzy miesiące temu telewizja TVN w programie „Uwaga” ukazała konflikt mieszkańca miejscowości Wierciszewo z władzami Gminy Wizna. Spór zapoczątkowany przez brak realizacji budowy podjazdu do posesji zakończył się postawieniem bariery energochłonnej, która uniemożliwia wjazd na podwórko. Po trzech miesiącach od realizacji programu przeszkoda wciąż stoi, a właściciele dostali upomnienie o konieczności rozbiórki domu wybudowanego przeszło 20 lat temu.

- Cała rzecz została zainicjowana przez Wójta Gminy Wizna poprzez przesłanie pisma do inspektoratu nadzoru budowlanego. Rzecz cała ciągnie się od momentu przebudowy drogi w Wierciszewie o której sprawa była w TVN Uwaga. Od momentu drogi zaczęły się nasze problemy, moje zwolnienie z UG Wizna, ciągłe kontrole, a to z PIP, a to UP Łomża, a to ze Starostwa i Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łomży. Wójt oczernia nas w oczach wszystkich mieszkańców gminy, a obecnie otrzymaliśmy upomnienie o konieczności rozbiórki i jesteśmy w kropce. Nie dziwmy się później, że młodzi ludzie emigrują, czy nie chcą mieć dzieci, kiedy w przeciągu chwili mogą stracić pracę, a następnie dom, na który wydali wszystkie oszczędności, a wszystko dlatego, że Wójt uznaje że ma władzę absolutną – opowiada Pan Radosław Struczyński, mieszkaniec Wierciszewa.

Zdaniem Wójta Gminy Wizna kwestia związana z bezprawnym użytkowaniem budynku mieszkalnego wyszła na jak w trakcie wizyty Nadzoru Budowlanego związanej z realizacją budowy podjazdu do posesji Państwa Struczyńskich, i sama gmina nie miała nic wspólnego z nakazem rozbiórki budynku.

Aktualnie sprawa trafiła do Starostwa Powiatowego. Państwo Struczyńscy maja nadzieję na korzystne rozwiązanie nowego problemu. Takim rozwiązaniem mogłaby być zmiana statusu domu - z tymczasowego budynku z prawem do mieszkania, na budynek mieszkalny.

Więcej w materiale VIDEO:

 

.be