musisz zobaczyć
  • Loading

Czesław Mozil wystąpi w Łomży

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert zespołu Czesław Śpiewa, który odbędzie się 3 grudnia 2016 roku o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży ul. Sadowa 12. Liderem zespołu jest Czesław Mozil - polski piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna.


Czesław Mozil urodził się 12 kwietnia 1979 roku w Zabrzu. Gdy miał pięć lat, jego rodzina wyprowadziła się do Danii, jednak Czesław nie stracił kontaktu z Polską. Do 28 roku życia mieszkał w Danii. Tam odebrał kształcenie w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, a także śpiewał i tworzył z grupą Tesco Value. Tworzy trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka, przy czym sam Mozil swoją muzykę określa mianem po prostu „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”.

W Polsce zaczęło się robić głośniej o Czesławie, kiedy w 2008 roku ukazał się album "Debiut", stworzony w ramach działania formacji Czesław Śpiewa. Dzięki krążkowi w 2009 roku ekipa otrzymała aż trzy Fryderyki, m.in. za piosenkę "Maszynka do świerkania". Kolejny album, zatytułowany "Pop", ukazał się w 2010 roku, a jego premiera miała miejsc w dniu 31 urodzin Mozila. W 2011 roku Czesław zasiadł w gronie jurorów programu X-Factor. Charakterystycznym sposobem wypowiedzi i szczerością zauroczył publiczność zasiadającą przed telewizorami. W przerwach między nagraniami koncertował w ramach projektu Solo Act, co zaowocowało dwupłytowym DVD "Live in the capital of Poland/W moim maluteńkim świecie". 7 listopada 2011 roku światło dzienne ujrzała płyta "Czesław Śpiewa Miłosza", na której możemy usłyszeć dziesięć wierszy Czesława Miłosza w ciekawych i odważnych aranżacjach polsko-duńskiej formacji.

Informacje-bilety:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.