musisz zobaczyć
  • Loading

Koncert na Starym Rynku - już w poniedziałek!!

W ramach łomżyńskich obchodów Święta Wojska Polskiego, w poniedziałek 15 sierpnia 2016 r. o godz. 18:30 na Starym Rynku w Łomży odbędzie się koncert „Ku Pamięci i Nadziei”. W jego trakcie wystąpią: łomżyński zespół MadBee, formacja reggae Bethel, a także - w ramach projektu "Panny Wyklęte" - Kasia Kowalska, Marcelina, Kasia Malejonek, Zespół Dziewczyny, Anna Witczak-Czerniawska, Mona.„Panny Wyklęte” to projekt, który powstał w 2013 roku ku pamięci Roku Żołnierzy Wyklętych. Jest kontynuacją projektu „Morowe Panny”. Temat najnowszego wydawnictwa czyli "Wygnanych" dotyczy ludzi, którzy w czasie wojny lub po wojnie musieli opuścić kraj. Wygnanie, walka, tułaczka, tęsknota - od tych kilku słów można rozpocząć przedstawienie kolejnego wspólnego projektu Fundacji Niepodległości, Darka Malejonka i Maleo Reggae Rockers oraz czołowych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Początek występu planowany jest o godz. 21:00.

Zespół Bethel założony został w 2006 roku z inicjatywy obecnego lidera i wokalisty - Grzegorza Wlaźlaka. Choć w ciągu lat ich muzyka ulegała wielu przeobrażeniom i zmianom, to od zawsze oscylowała wokół gatunku reggae. Bethel ma za sobą występy na najważniejszych i największych festiwalach reggae'owych w Polsce takich, jak: Reggae Na Piaskach (2010 i 2011), Ostróda Reggae Festiwal (2011 i 2014), Bielawa Reggae Festiwal (2012 i 2015) i wiele innych. Obecnie skład zespołu tworzą: Grzegorz Wlaźlak (wokal, gitara), Magdalena Dachowska (bas), Robert Dachowski (perkusja), Konrad Możdżeń (perkusjonalia), Piotr Zarówny (trąbka), Damian Kluźniak (instrumenty klawiszowe), Szymon Chudy (gitara). Początek występu planowany jest o godz. 19:30.

Zespół MadBee powstał w 2009 roku w Łomży z inicjatywy Jacka Bochenki i Czarka Borusiewicza. W składzie znaleźli się również Sebastian Barański oraz Ostrołęczanie: Marek Macierakowski i Tomasz Samsel. Znakiem rozpoznawczym grupy od samego początku stały się mocne blues-rockowe riffy i melodyjne refreny śpiewane w ojczystym języku. W 2011 roku zespół zrobił sobie przerwę aby odrodzić się w 2014 w nowym składzie. Obecnie grają w nim: Czarek Borusiewicz (gitara), Przemek Kamiński (gitara), Tomasz Samsel (wokal), Bartosz Dobkowski (perkusja)  oraz Jacek Bochenko (bass). Początek występu planowany jest około godz. 18:30.

Na koncert „Ku Pamięci i Nadziei” zaprasza Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. -Listopadowy występ „Panien Wyklętych” cieszył się ogromną popularnością. Jego lokalizacja w sali koncertowej Filharmonii Kameralnej nie pozwoliła jednak wszystkim chętnym na jego obejrzenie i wysłuchanie. Dlatego podjąłem decyzję o jego organizacji w formie otwartej na Starym Rynku, tak by wszyscy zainteresowani, bez żadnych ograniczeń, mogli wziąć w nim udział. Serdecznie zachęcam mieszkańców naszego miasta do przybycia na powyższe wydarzenie i w ten sposób do wspólnego uczczenia Święta Wojska Polskiego – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.


Koncert „Ku Pamięci i Nadziei”
15 sierpnia 2016 r. – Stary Rynek w Łomży
godz. 18:30 – MadBee
godz. 19:30 – Bethel
godz. 21:00 – Panny Wyklęte
Wstęp wolny!