musisz zobaczyć
  • Loading

"Kopciuszek" w wykonaniu małych aktorów

We wtorkowe przedpołudnie (14.06) dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5 w Łomży przeniosły widzów w świat baśni. W sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich ponad 60 maluchów wystąpiło na scenie w sztuce pt. "Kopciuszek". Aktorski kunszt swoich rówieśników oglądały z zainteresowaniem dzieci z niemal wszystkich łomżyńskich przedszkoli.

 Wśród widzów obecna była także zastępca Prezydenta Miasta Łomża Agnieszka Muzyk. - Bardzo cieszę się, że takie inicjatywy są podejmowane w naszym mieście. Sprzyja to integracji międzyprzedszkolnej. – mówiła tuż po gromkich brawach kończących "Kopciuszka". - Dziękuję za ciężką pracę pani dyrektor, nauczycielkom i rodzicom. Dzięki Wam dzisiejsze przedstawienie odniosło sukces – dodawała, wręczając słodkie upominki dla małych aktorów.

Czuję satysfakcję z tego, że dzieci tak świetnie poradziły sobie z aktorskim wyzwaniem i stresowały się mniej niż dorośli – powiedziała tuż po występie swoich podopiecznych dyrektor przedszkola nr 5 Jadwiga Juchniewicz. -  Dzięki występom dzieci są aktywizowane, nabierają śmiałości i odwagi. Integruje to środowisko przedszkolne, umacnia nasze kontakty z rodzicami. Zapytana o tremę młodych aktorów, Juchniewicz wspomina o doświadczeniu, jakie zdobyły występując rok temu w przedstawieniu „Calineczka”, również na scenie sali przy "Katoliku". - Dzieci chętnie prezentują swoje zdolności aktorskie przed szeroką publicznością. W przyszłym roku zamierzamy wystawić kolejną sztukę teatralną – podsumowała dyrektor "Piąteczki", wyrażając nadzieję, że przedszkolne przedsięwzięcie teatralne będzie odbywać się corocznie.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem talentu dzieci – mówiła pani Andżelika, mama Olka, który wcielił się w rolę kucharczyka. - Widać, że nauczycielki włożyły ogromną pracę w przygotowanie dzieci do tego występu. Dzieci nie stresowały się, była to dla nich raczej zabawa – podkreślała.

Publiczne Przedszkole nr 5 nie po raz pierwszy zainscenizowało historię dziewczynki, której trudny los zmienia się dzięki spotkaniu z księciem. Premiera "Kopciuszka" w wykonaniu przedszkolaków z łomżyńskiej Piąteczki" miała miejsce 15 lat temu na przedszkolnej scenie. Dzięki staraniom dyrektor przedszkola nr 5, dziś przedszkolaki mogły zaprezentować swój talent aktorski znacznie szerszej publiczności. Na sukces przedstawienia od ponad pół roku pracowała cała społeczność przedszkolna, aktywnie włączając w tę współpracę także rodziców.

tekst i foto: Magdalena Kraszewska