musisz zobaczyć
  • Loading

Fafuriada 2016 już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Fafuriada 2016, wydarzenie wielowymiarowe, zarówno dla bezpośrednich uczestników turnieju, jak i jego odbiorców.

 

W ramach Fafuriady odbędzie się Ogólnopolski Turnieju Tańców Kurpiowskich w systemie pucharowym dla par solowych oraz występy zespołów. Turniej par solowych, który rozegrany zostanie przy akompaniamencie kapeli kurpiowskiej. Poza rozgrywkami turniejowymi atrakcją dla odwiedzających będzie Kurpiowski Jarmark Rozmaitości. Fafuriada ma na celu zarówno pielęgnowanie tradycyjnej kultury kurpiowskiej, jak i inspirowanie do opracowywania współczesnych ich przejawów. Dla uczestników turnieju przewidziane są zajęcia edukacyjne oraz warsztaty artystyczne. Dopełnieniem wielowymiarowości wydarzenia będzie organizacja Potańcówki Kurpiowskiej skierowanej zarówno do uczestników turnieju, łomżyniaków oraz turystów odwiedzających Łomżę.

Fafuriada 2016 będzie okazją do zaznaczenia w kalendarzu kulturalnym Łomży, drugich urodzin Projektu Artystycznego Meandry.