musisz zobaczyć
  • Loading

W Konarzycach wrze! (FOTO)

W listopadzie informowaliśmy o sukcesie protestujących z Konarzyc. Sukcesem miało być powstanie nowych, „lepszych” wariantów przebiegu obwodnicy miejscowości. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku przygotował nowy projekt uwzględniający uwagi mieszkańców i zaprosił ich na kolejne konsultacje w sprawie inwestycji.

Na miejscu nie zabrakło przedstawicieli samorządów. Pojawił się Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys i Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Wydawać by się mogło, że tym razem będzie łatwo, lekko i przyjemnie – nic bardziej mylnego.
Samo hasło obwodnica budzi olbrzymie zamieszanie. Mimo, iż zdecydowana większość zgromadzonych wyraża swoje poparcie dla projektu pojawiło się szereg głosów sprzeciwu dla rozwiązania proponowanego przez  Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Obawy mieszkańców dotyczą funkcjonalności obwodnicy w proponowanym kształcie. Twierdzą, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że mimo budowy obwodnicy większość kierujących nie zdecyduje się na korzystanie z nowej drogi i nic się nie zmieni. Duże kontrowersje wzbudza również obawa przed brakiem możliwości dojazdu na niektóre działki.


- na razie przypatruję się temu co mówi Zarząd Dróg, co mówią mieszkańcy Konarzyc. Z perspektywy Prezydenta i mieszkańców Łomży istotne jest żeby jak najszybciej powstała Via Baltica – komentował Prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że niezbędne będą także konsultacje z mieszkańcami Łomży, które zaplanowane są na styczeń przyszłego roku.

View the embedded image gallery online at:
http://xlomza.pl/292-w-konarzycach-wrze-foto#sigFreeIdfea6e055ee