musisz zobaczyć
  • Loading

Podsumowanie trzeciej edycji projektu "Studenci Erasmus+ w łomżyńskiej szkole"

W siedzibie Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji przy ul. Polnej odbyło się uroczyste zakończenie kolejnej - trzeciej już edycji projektu "Studenci Erasmus+ w łomżyńskiej szkole". W spotkaniu uczestniczyli studenci Erasmus+, dyrektorzy łomżyńskich placówek edukacyjnych, przedstawiciele PWSIiP oraz ŁCRE.

Po oficjalnym powitaniu i przemówieniu dyrektora Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji - Wojciecha Kowalika, zgromadzeni goście zapoznali się z prezentacją dotyczącą organizowanego przez ŁCRE projektu z zakresu doradztwa zawodowego. Poznali założenia, cele i owoce akcji pod tytułem "Studenci Erasmus+ w łomżyńskiej szkole", która od samego początku cieszy się ogromną popularnością w łomżyńskich szkołach, bursach i przedszkolach. We wszystkich edycjach widownia osiągnęła już imponującą liczbę 3500 osób. Podczas spotkania zaprezentowano również galerię fotografii relacjonujących spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Tureckie studentki biorące udział w projekcie podzieliły się również swoimi wrażeniami na temat wizyt w łomżyńskich placówkach oświatowych. Odwiedziły Bursę Szkolną nr 3, Niepubliczne Przedszkole "Wesołe Słoneczko", Publiczne Przedszkole TWP "Pinokio", Publiczne Przedszkole nr 1, Publiczne Przedszkole nr 8, Publiczne Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi oraz tamtejszy żłobek. Dilek, Melek, İrem i Edanur opowiadały o korzyściach wynikających z uczestnictwa w projekcie oraz podziękowały za możliwość zaprezentowania swojej kultury w Łomży.

W spotkaniu wziął również udział Miguel Redin Trevijano, student zarządzania z hiszpańskiego Bilbao, który w przyszłym semestrze będzie odbywać staż w Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji. Za jego pośrednictwem projekt "Studenci Erasmus+ w łomżyńskiej szkole" będzie kontynuowany.

- Na mapie łomżyńskich placówek oświatowych pozostało już niewiele miejsc, do których nie dotarł jeszcze nasz projekt. Zapraszamy szkoły, bursy i przedszkola do zgłaszania chęci uczestnictwa w tej akcji. Przypominamy, że wszystkie zajęcia w ramach projektu odbywają się w języku angielskim w obecności tłumacza, doradcy zawodowego lub metodycznego języka angielskiego ŁCRE – przekazuje Anna Borawska, doradca zawodowy ŁCRE.

źródło: ŁCRE