musisz zobaczyć
  • Loading

Ponad 6 mln zł. na budowę budynku socjalnego

Miasto rozstrzygnęło przetarg na budowę budynku socjalnego wielorodzinnego przy ul. Kamiennej w Łomży. Wygrało Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne "AGBAKAR" inż. Maria J. Pakosińska.

Dziewięć ofert zostało złożonych w przetargu na budowę budynku socjalnego wielorodzinnego przy ul. Kamiennej w Łomży. „Zwycięska” opiewa na kwotę 6.086.768,72 zł, kolejna jest o 100 tys. zł droższa. Najwyższa oferta wyniosła prawie 8 mln zł. Do przetargu przystąpiły firmy mające siedzibę w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Juchnowcu Kościelnym, Prusicach, Wysokiem Mazowieckiem oraz trzy firmy z Łomży.
Budynek został zaprojektowany jako 4-klatkowy, 4-kondygnacyjny, całkowicie podpiwniczony. Znajdzie się w nim 56 lokali mieszkalnych o powierzchni od 38 do 62 m2. Cztery mieszkania będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W podpiwniczeniu budynku zaprojektowano m.in. komórki lokatorskie, suszarnię, pomieszczenia porządkowe i gospodarcze. Wybrany wykonawca budowę budynku ma zakończyć do końca sierpnia 2017 roku.
Na realizację obiektu Prezydent Łomży planuje pozyskać dofinansowanie  w wysokości 30 proc. z Banku Gospodarstwa Krajowego – Funduszu Dopłat.