musisz zobaczyć
  • Loading

Podlaskie: To nie nawóz, to krajanka tytoniowa (VIDEO)

Ponad 900 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości blisko 600 tysięcy złotych przechwycili funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie. Towar przewoził 39-letni obywatel Łotwy.

 

Przedwczoraj (02.11.2015 r.) w Augustowie funkcjonariusze Straży Granicznej do kontroli zatrzymali Mercedesa Sprintera na łotewskich tablicach rejestracyjnych. Według oświadczenia kierowcy w aucie miał znajdować  się ekologiczny nawóz do gleby. Jednak podejrzenie funkcjonariuszy wzbudził wyczuwalny intensywny zapach tytoniu. Po szczegółowym sprawdzeniu przewożonego ładunku, okazało się, że zamiast deklarowanego nawozu, w 70 kartonowych pudłach znajduje się krajanka tytoniowa. W sumie ujawniono ponad 900 kilogramów nielegalnej, wysokiej jakości krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości blisko 600 tys. zł.

Nielegalny towar zabezpieczono w Placówce Straży Granicznej w Augustowie. Jako dowód w sprawie zatrzymano również pojazd. Kierowca - obywatel Łotwy po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony. Trwają czynności wyjaśniające.

https://youtu.be/7AZIOwVWFnI