musisz zobaczyć
  • Loading

Odsłonięcie tablicy bł. ks. Jerzy Popiełuszko

W najbliższą niedzielę 18 października 2015 r. o godz. 11:30 w kościele parafialnym pw. św. Krzyża w Przytułach odbędzie się uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej działalność i męczeńską śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tablica została ufundowana przez łomżyński odział NSZZ „Solidarność” w 31 rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość odbędzie się w ramach obchodów 35-lecia Związku.

„Dialog staje się bezowocny, kiedy strony kierują się ideologiami, które są przeciwne godności ludzkiej, które w walce widzą główny motor historii, w sile źródło prawa, a w podziale ludzi na przyjaciół i nieprzyjaciół ABC polityki” – tak 32 lata temu mówił bł. ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan i patron NSZZ „Solidarność”. Prawdy przekazywane przez niego nie tracą na wartości z biegiem czasu, również dziś są aktualne. 35 lecie NSZZ „Solidarność” jest doskonałym momentem by przypomnieć ponad wszelkimi podziałami, że szukając odpowiedzi w prawdzie i szanując siebie nawzajem możemy osiągnąć więcej.
„Ponad 30-lat minęło od śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. My jednak o nim nie zapominamy. Był wyjątkowym człowiekiem, który jednoczył, zagrzewał do walki i pomagał wytrwać w prawdzie. Chcemy, żeby pamiętały o nim nasze dzieci, wnuki, kolejne pokolenia. Ks. Popiełuszko jest symbolem najważniejszych wartości jakie przyświecają Solidarności. Wierzymy, że tablica upamiętniająca jego życie stanie się inspiracja do przemyśleń i w konsekwencji zmian na lepsze” – mówi Kazimierz Polkowski, wiceprzewodniczący NSZZ „Solidarność” Oddział Łomża.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w uroczystości.