musisz zobaczyć
  • Loading

Ponad 2 tys okrążeń w biegu dla niedożywionych dzieci (FOTO)

Dziś przed 10.00 na Stadionie Miejskim w Łomży rozpoczął się I PKO Bieg Charytatywny. Celem imprezy było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia z jednoczesnym udzieleniem konkretnej pomocy na rzecz dzieci z ubogich rodzin, które cierpią z powodu niedożywienia.

 

Bieg wystartował jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce: w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę  pokonywali kolejne okrążenia, z których każde zostało przeliczone na jeden obiad dla dziecka. W sumie w jednej miejscowości takich drużyn mogło być sześćdziesiąt. Środki finansowe na posiłki Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże organizacji NGO, zajmującej się w naszym regionie dożywianiem dzieci i walką z ubóstwem. Jedną bądź kilka takich organizacji zarekomenduje Prezydent Łomży.
Organizatorzy zadbali również o najmłodszych, w każdej z lokalizacji  przy współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, powstało „mini” miasteczko lekkoatletyczne.

Łomżyński bieg całkowicie zdominowali uczniowie Akademickiego Państwowe Liceum Ogólnokształcące zwyciężając kolejno w kategorii drużyn żeńskich (44 okrążenia), męskich (49 okrążeń) i mieszanych (49 okrążeń).
W sumie wszystkim uczestnikom udało się przebiec łącznie 2034 okrążenia!