musisz zobaczyć
  • Loading

Region: Ludzie ukryci w cysternie

Na drodze krajowej nr 8 w Budzisku (woj. podlaskie) w pobliżu polsko-litewskiej granicy państwowej funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celnej zatrzymali 8 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie granicy państwowej.

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak wspólnie z funkcjonariuszami Grupy Mobilnej w Budzisku Izby Celnej w Białymstoku wytypowali do kontroli samochód ciężarowy marki Scania na estońskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd prześwietlono przy użyciu urządzenia skanującego. Obraz na monitorze urządzenia wskazał, że w cysternie mogą znajdować się osoby. W wyniku szczegółowej kontroli auta funkcjonariusze wewnątrz cysterny ujawnili osoby o azjatyckich rysach twarzy. Podczas dalszych czynności okazało się, że w cysternie przewożonych było 8 obywateli Wietnamu, którzy przekroczyli granicę polsko-litewską wbrew przepisom. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Obywatele Wietnamu (8 mężczyzn) wraz z kierowcą i pasażerem - obywatelami Estonii zostali zatrzymani. Trwają czynności wyjaśniające.