musisz zobaczyć
  • Loading

Rewitalizacja Parku Papieża Jana Pawła II w Łomży

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaproponuje radnym wprowadzenie do budżetu miasta zadania inwestycyjnego dotyczącego rewitalizacji Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Na tegoroczne prace Prezydent planuje przeznaczyć 1,4 mln zł, zaś dokończenie inwestycji przewidywane jest w przyszłym roku. W parku położonym pomiędzy ulicami Katyńską, Prusa, Wyszyńskiego i  Zawadzką miałaby się znaleźć m.in. multimedialna ławeczka Jana Pawła II.

W ramach tegorocznych prac ma zostać wykonana makroniwelacja terenu, alejki oraz placyki z kostki betonowej i betonowej płukanej, a także nowe oświetlenie parkowe składające się z 95 lamp z oprawami ledowymi. W skwerze nazwanym „Ogrodem Papieskim” zostanie zamontowanych 20 płyt granitowych z najważniejszymi myślami świętego Jana Pawła II, a w jego centralnym miejscu tablica z herbami papieskimi. W przyszłym roku park zostałby wyposażony w stylowe ławki i kosze na śmieci oraz dwa place zabaw. Prezydent chce, aby na 25. rocznicę wizyty Papieża w Łomży w parku stanęła multimedialna ławeczka Jana Pawła II. Również w przyszłym roku odbyłoby się zagospodarowanie parku zielenią: drzewami, krzewami i kwiatami.
Wybrana do realizacji koncepcja ma charakter krajobrazowy w którym dominują łagodne łuki i nieregularne grupy drzew i krzewów. W części północno - zachodniej elementem dominującym ma być skwer obsadzony różami, liliowcami i szałwią nazwany „Ogrodem Papieskim”, zaś w części południowej w otoczeniu zieleni wysokiej i niskiej przewidziano place zabaw. W parku liczne będą placyki koliste i mniejsze półkoliste w ciągu alejek.
Dokumentację dotyczącą rewitalizacji Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma za kwotę prawie 67,5 tys. zł w 2013 roku wykonała firma BD Projekt z Warszawy.