musisz zobaczyć
  • Loading

"Wakacje z MŁKS" i Prezydentem Łomży

Czy Łomża będzie stolicą Polski? Kiedy w naszym mieście będzie lotnisko? Czy Pan Prezydent był na ostatnim meczu ŁKS? Takie pytania usłyszał Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski od młodych zawodników Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, którzy we wtorek (28 lipca br.) gościli w Ratuszu.

Chłopcy z rocznika 2006-2007 zwiedzali Urząd, poznawali jego pracę. W środę zaś włodarz miasta osobiście pojechał na ich trening i wziął udział we wspólnym meczu. Wszystko odbyło się w ramach akcji "Wakacje z MŁKS".

Dwudziestoosobowa grupa młodych adeptów futbolu, trenująca na co dzień w łomżyńskim klubie, do Ratusza przybyła z koordynatorkami półkolonii, Agnieszką Łęgowską i Magdaleną Trojanowską. - Jest to jedna z form spędzania wakacji przez dzieci. Chłopcy ze względu na wiek, nie mają możliwości wyjechania na żadne obozy i kolonie – mówi pierwsza z nich. - Zwiedzaliśmy już obiekty sportowe, teraz przyszedł czas na Ratusz, w kolejnych dniach planujemy między innymi wyjście do Muzeum Północno-Mazowieckiego – dodaje Magdalena Trojanowska.

Nadzieje łomżyńskiej piłki odwiedziły m.in. salę konferencyjną, były również w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie usłyszały słynny "Marsz Mendelsona". Złożyły wizytę także zastępcy Prezydenta - Agnieszce Muzyk. Wycieczkę oprowadził Mariusz Giełgut, doradca Prezydenta. Akcentem kończącym pobyt w magistracie była wizyta w gabinecie włodarza miasta.

Młodzi zawodnicy rozmawiali z Prezydentem na różne tematy, zadając liczne pytania. Na koniec podarowali mu koszulkę Młodzieżowego ŁKS, z nazwiskiem i nr 10. - Bardzo dziękuję za prezent. Sprawiliście mi wielką frajdę. Życzę Wam samych sukcesów, zarówno w szkole, jak i na boisku. Wy stanowicie przyszłość tego miasta i naszego ŁKS-u – mówił Mariusz Chrzanowski.

Następnego dnia Prezydent udał się osobiście na stadion przy u. Zjazd, by obejrzeć trening młodych piłkarzy. - Bardzo fajnie popatrzeć na tych chłopaków. Widać u nich ten młodzieńczy zapał, piłka sprawia im wielką radość – podkreślał. Gospodarz grodu nad Narwią wziął też udział w pokazowym meczu, sprawiając tym samym ogromną frajdę młodym futbolistom. - Super, że Prezydent znalazł czas i z nami pograł – cieszyli się. Prezydentowi na boisku towarzyszyli jego doradca Mariusz Giełgut oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Modzelewski.

Organizatorem "Wakacji z MŁKS", jest Stowarzyszenie MŁKS. - Część środków pozyskaliśmy z Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej – zaznacza Marcin Trojanowski, prezes zarządu MŁKS. Cała akcja potrwa do 7 sierpnia br.